MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İş bu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“SÖZLEŞME”), 07.11.2013 tarihli ve 6502 sayılı “Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun” ile 27.11.2014 tarihli “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği” hükümleri gereğince hazırlanmış olup, aşağıda gösterilen taraflar, www.sayshaglobal.com web sitesi üzerinden yapılan alışverişlere ilişkin olarak aşağıdaki sözleşme detaylarını kabul etmişlerdir.

 1. TARAFLAR

1.1. SATICI   :

Ünvanı           : SAYSHA Tekstil Ve Aksesuar San. Dış. Tic. A.Ş. (“SAYSHA” veya “SATICI”)

Adresi            : Acıbadem Mah. Çeçen Sok. Akasya Sitesi Kent Etabı B 1 Blok No:25 K.6 D.28 Üsküdar/İSTANBUL

MERSİS         : 0757067366500001

Tic. Sicil No  : İstanbul Ticaret Odası - 886851  

Telefon          :

E-Mail            : info@sayshaglobal.com

 

1.2. ALICI     :

İsim/Unvan :                                  (“ALICI”)

Adresi            :

Telefon          :

E-Mail            :

 

 1. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.sayshaglobal.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Listelenen ve web sitesinde ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve kampanyalar, güncellenene dek; süre ile sınırlı olarak geçerli ilan edilen fiyatlar ve kampanyalar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

 1. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME ŞEKLİ VE TESLİMAT BİLGİLERİ

3.1. Sözleşme Konusu Ürün

ALICI’nın siparişi üzerine SATICI tarafından gönderilecek ürünlerin cinsi, türü, miktarı, marka/modeli, rengi, vergiler dahil satış bedeli (adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir.

ÜRÜN

BİRİM FİYAT (TL)

ADET

TOPLAM (TL)

1)........................................  

____ TL

____

_____ TL

2)

 

 

 

3)

 

 

 

......

 

 

 

Kullanılan hediye çeki / Paracık / _______ toplamı

_____ TL

İşlem ve Kargo Ücretleri

_____ TL

SİPARİŞ ÖDEME TOPLAMI (KDV Dahil)

_____ TL

 

3.2. Ödeme Şekli ve Ödeme Aracı

(Kredi Kartı / Havale / EFT vb.)

ALICI’nın siparişin tamamlanması için seçmiş olduğu ödeme aracı ve ödeme tercihi yukarıda gösterilmiştir.

Tercih ettiğiniz bankanın düzenlediği kampanyalar dahilinde ek taksit sunma, taksit öteleme, ekstre atlama vb. hizmetler sunması bankanızın insiyatifindedir.

Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

ALICI, yapmış olduğu taksitli alışveriş nedeniyle tercih ettiği bankanın uyguladığı faiz oranları ve temerrüt faizini kontrol etmekle yükümlü olduğunu, buna ilişkin yükümlülüklerin ALICI ile bankası arasındaki müşteri ve kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.3. Teslimat Şekli ve Teslimat Adresi :

Teslimat Adresi                   : ALICI’nın adresi

Teslim Edilecek Kişi           : Siparişin teslim edileceği kişi

Fatura Adresi                       : Faturada gösterilecek adres teslimat adresinden farklı olabilir. Fatura adresinin de burada gösterilmesi gerek.

Siparişin teslimatı Aras Kargo Yurt İçi Yurt Dışı Taşımacılık A.Ş. kargo şirketi aracılığı ile ALICI tarafından SATICI’ya bildirilen teslimat adresinde, ALICI’nın kendisine veya SATICI’ya bildirilen kişiye/kuruluşa elden teslim edilecektir.

Teslimat anında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya iade edilmesinden dolayı da oluşan masraflar da ALICI'ya aittir.

Teslimat için ödenecek Kargo Ücreti 9 TL olup, ALICI tarafından karşılanmıştır. Kargo ücreti ürün bedeline dahil değildir.

 1. GENEL HÜKÜMLER

4.1. ALICI, www.sayshaglobal.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2. Sözleşme konusu ürün, Yönetmelikte belirlenen 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak www.sayshaglobal.com sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilecektir.

4.3. Sözleşme konusu ürünün tesliminde ALICI’nın veya ALICI’nın gösterdiği kişi/kuruluş’un teslimatı kabul etmemesinden doğan zararlardan SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4. SATICI, sözleşme konusu ürünü sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile ALICI’ya gönderecektir.

4.5. SATICI’nın sözleşme konusu ürünün teslimatı için ürün bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş olacaktır.

4.6. Sözleşme konusu ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde ALICI, SATICI’nın ilk bildirimi üzerine 3 (üç) gün içerisinde kendisine teslim edilen ürünü SATICI’ya gönderecek veya ürünün bedelini nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Ürünün SATICI’ya iade edilmesi halinde kargo ve nakliye giderleri ALICI tarafından karşılanacaktır.

4.7. Sözleşme konusu ürünün ayıplı olması halinde ALICI, yasal süre içerisinde bildirimde bulunmak kaydıyla 6502 sayılı Kanun’dan doğan haklarını kullanabilir. ALICI’nın ürünün ayıplı olmayan bir benzeriyle değiştirilmesi veya onarım yaptırılmasını talep etmesi halinde SATICI’ya ürünü gönderecek, bu halde kargo ve nakliye giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

 1. CAYMA HAKKI

5.1. ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin 14 gün içinde paketi açılmamış malı reddederek cayma hakkına sahiptir. Cayma bildirimi, 1. Maddede yer alan SATICI’ya ait iletişim kanalları üzerinden yapılacaktır. ALICI’nın yazılı cayma bildiriminin SATICI’ya ulaştığı tarihten itibaren azami 14 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilecektir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo ve nakliye bedeli SATICI tarafından karşılanır.

5.2. KKTC ve yurtdışı gönderilerinde cayma hakkı kullanılamamaktadır.

5.3. ALICININ cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıdaki gibi olacaktır :

 • İade süresi elinize ulaştığından itibaren 15 gündür.
 • Ürünlerinizi iade adımında gösterilen kargo firması ile iade edebilirsiniz.

Ürünler;

o Ambalajı açılmamış

o Denenmemiş

o Bozulmamış

o Kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

 • Ürünler kullanılmış, yıpranmış, bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.
 • Siparişteki ürünlerin tekrar satılmasına engel bir durum bulunmamalıdır. Ürünler size gönderildiği gibi, paketinde ve kullanılmamış olmalıdır.
 • Gönderdiğiniz iade-değişim talepleri ekibimiz tarafından elimize ulaştıktan sonraki 4-9 iş günü içerisinde değerlendirilir. Ürünler kullanılmamış, zarar görmemiş, tekrar satılmasına engel bir durum yoksa; bu süreç içerisinde iade tutarınız hesabınıza gönderilir, kredi kartınıza iade edilir yada değişiminiz yapılır ve kargolanır.
 • Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade sonucu olumlu ise ödemeniz derhal bankanıza iade edilir. Tutarın hesabınıza yansıması bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Taksitli alışverişlerinizde iade tutarınız taksitli olarak kartınıza iade edilebilir.

ALICI bu iade prosedürünü okuyup anlayarak kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

5.4. ALICI’nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların satışına ilişkin sözleşmeler tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler bakımından cayma hakkı kullanılamaz.

 

 1. TEMERRÜT HALİ

6.1. Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi halinde 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu’nun temerrüde ilişkin hükümleri uygulanacaktır.

6.2. Temerrüt halinin gerçekleşmesi durumunda, edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmeyen tarafa edimini yerine getirmesi için 7 günlük süre verilecektir. Bu süre zarfında edimin yerine getirilmemesi halinde başka bir ihbara gerek kalmaksızın mütemerrit olmayan taraf ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahip olacaktır.

6.3. Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç 14 (on dört) gün içinde ALICI’ya iade edecektir. Malın stokta bulunmaması durumu, malın teslimi yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaşması olarak kabul edilmeyecektir.

6.4. SATICI’nın malın teslimi yükümlülüğünü yerine getirmesini ve teslimatı engelleyebilecek mücbir sebeplerin varlığı ALICI, SATICI’nın sözleşmeye konu ürünün teslim edilememesinde hiçbir sorumluluğu olmadığını gayrikabili rücu kabul eder ve varsa uğradığı zararın tazminini talep edemez. Bu durumlarda ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar mücbir sebep halinin ortadan kalkmasından itibaren en geç 14 (on dört) gün içerisinde ALICI’ya ödenecektir. Kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ise yukarıda gösterilen kredi kartına iade prosedürü uygulanacaktır.

 

 1. YETKİLİ MAHKEME VE MERCİLER

İşbu sözleşme hükümlerinin ifasından doğmuş/doğacak uyuşmazlıklarda İstanbul (Anadolu) Tüketici Mahkemeleri, İcra Müdürlükleri ya da Tüketici Hakem Heyetleri yetkilidir.

 

ALICI, 7 (yedi) maddeden oluşan işbu sözleşmenin tüm koşullarını gayrikabili rücu, kabul etmiştir.

 

SATICI           : SAYSHA Tekstil Ve Aksesuar San. Dış. Tic. A.Ş.

 

ALICI             :

 

TARİH            :