KULLANIM KOŞULLARI

 

www.sayshaglobal.com (“İnternet Sitesi”), Acıbadem Mah. Çeçen Sok. Akasya Sitesi Kent Etabı B1 Blok No:25 K.6 D.78 Üsküdar/İSTANBUL adresinde mukim SAYSHA Tekstil Ve Aksesuar San. Dış. Tic. A.Ş (Saysha) ve Özlem Taş adına kayıtlı bir İnternet Sitesi’dir.

 

İnternet Sitesi’nin kullanılmadan önce işbu kullanım koşullarının (“Kullanım Koşulları”) dikkatle okunması gereklidir. Kullanım Koşulları, İnternet Sitesi’nin her türlü kullanımı için geçerlidir. Kullanıcı girişi yapılsın yapılmasın, İnternet Sitesi’nin kullanımı için işbu Kullanım Koşulları’nın kabul edilmesi gerekmektedir. İşbu Kullanım Koşullarını onaylan kişi aşağıda “Kullanıcı” olarak anılacaktır.

 

 • İnternet Sitesi’nde Kullanıcı hesabı oluşturulmak istenmesi halinde Kullanıcıdan bazı bilgileri istenebilecektir. İnternet Sitesi’ne sağlanmış olan tüm bilgilerin tam ve doğru olduğunu kabul edilmektedir.

 

 • Kullanım Koşulları, Saysha tarafından zaman zaman değiştirebilir. Kullanım Koşulları değişikliğinin takibi Kullanıcı’ya aittir. Değişiklik olmasına rağmen İnternet Sitesi’nin kullanılıyor olması ise, Kullanıcı’nın değişiklikleri kabul ettiği anlamına gelmektedir. 

 

 • Saysha dilediği zaman İnternet Sitesi üzerinden satışa sunduğu ürünler için kampanya düzenleyebilir. Kampanyaların takibi, Kullanıcı’ların sorumluluğundadır. Kullanıcılar, kampanya ve duyurulardan haberdar edilmek istiyorsa İnternet Sitesi’ndeki ilgili kutucuğu işaretlemelidir.

 

 • İnternet Sitesi üzerinden satılan ürünler bireysel kullanıma yöneliktir. Ürünlerin İnternet Sitesi üzerinden temin edilip üçüncü kişilere doğrudan ve dolaylı olarak satışı yasaktır. Üçüncü kişilere doğrudan veya dolaylı olarak ürün satışı yapılmak istenmesi halinde lütfen info@sayshaglobal.com mail adresine e-posta gönderiniz.

 

 • İşbu İnternet Sitesi 18 yaşında veya 18 yaşından büyük kişilerin online ortamda ürün alımı için oluşturulmuştur. İnternet Sitesi’ni kullanmak ve/veya İnternet Sitesi’ni kullanarak Kullanıcı hesabı oluşturmak için en az 18 yaşında ve geçerli bir e-posta adrese sahip olmak gerekmektedir.

 

 1. Saysha, İnternet Sitesi’nin ziyareti sırasında kullanılan tarayıcının cinsi, sunucu adı ve internete erişim sağlanan IP adresi, İnternet Sitesi’nin ziyaret edildiği tarih ve zaman, İnternet Sitesi tarayıcısında açıkken ziyaret edilen diğer sayfalar ve eğer varsa doğrudan İnternet Sitesi’ne getiren internet sitesinin internet adresi gibi hususları da içerebilecek belirli anonim bilgiler otomatik olarak kaydedilir. Bu bilgiler kişisel bilgi oluşturmaz. Zira ilgili bilgiler aracılığıyla herhangi bir kimlik tespiti yapmak mümkün değildir.

 

 1. Kullanıcı’nın işbu İnternet Sitesi’nden ayrılmasını veya üçüncü kişilerin sitelerinden bu İnternet Sitesi’ne ulaşılmasını sağlayan bağlantılar olabilir. Bağlantı verilen bu siteler, Saysha’nın kontrolü altında değildir. Saysha, bağlantı verilen bu sitelerin içeriğinden ve/veya bağlantı verilen sitelerde bulunan herhangi bir bağlantıdan sorumlu değildir. Üçüncü kişilerin sitelerine bağlantı verilmesi, herhangi bir bağlantı verilmiş site veya böylesi bir sitede mevcut ürünler ve hizmetler yararına Saysha tarafından verilmiş bir onay değildir. Saysha, İnternet Sitesi üzerindeki herhangi bir erişim veya yönlendirme dolayısıyla uğranılan zarar veya cezadan sorumlu değildir.

 

 1. Saysha, İnternet Sitesi’nde bulunan herhangi bir uygulama için sorumluluk ya da yükümlülük kabul etmez; İnternet Sitesi’nin kesintisiz veya hatasız çalışacağına, ya da arızaların onarılacağına ilişkin bir taahhütte bulunmaz. Saysha, İnternet Sitesi’nin bilgisayarınızla uyumlu olduğuna ya da İnternet Sitesi veya servis sağlayıcısının virüs, solucan ya da “Trojan” içermediğine ilişkin bir taahhütte bulunmamaktadır; bunlardan dolayı uğrayabileceğiniz zararlardan sorumlu değildir. Saysha, ayrıca İnternet Sitesi’ne erişim için kullanılan telefon hat ve ekipmanlarının güvenilirliği veya sürekli ulaşılabilirliğinden sorumlu değildir.

 

 

 1. Kullanıcı, aşağıda sayılan durumların varlığı halinde ve ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hukuka ve Kullanım Koşulları’na aykırılığı halinde; Saysha’nın kendisine, yöneticilerine, ortaklarına iştiraklerine, bağlı şirketlerine, çalışanlarına, temsilcilerine, tedarikçilerine veya acentelerine herhangi dava açılırsa veya bu kişilerden herhangi hak ve talepte bulunulursa, bu kişilerin her türlü zararını tazmin edeceğini kabul etmiştir.

 

 1. Kullanıcının İnternet Sitesi’ni hukuka aykırı şekilde kullanması, 
 2. Kullanıcının, işbu Kullanım Koşulları’nı ve ilgili taahhütlerini ihlal etmesi, 
 3. Kullanıcının, herhangi bir üçüncü kişinin fikri mülkiyet hakkını ya da kişilik hakkını ihlal edilmesi,
 4. Kullanıcının, iftira, haksız rekabet ya da karalama niteliği taşıyan beyanlarının İnternet Sitesi’nde, sosyal medyada ve bunlarla sınırlı  olmamak üzere çeşitli mecralarda yayınlaması ve sözlü/yazılı açıklama yapması,
 5. Kullanıcının, internet Sitesi içeriğine herhangi bir müdahalede bulunması,
 6. Kullanıcının, tersine mühendislik yöntemi ile İnternet Sitesi’nin yazılımlarına vs zarar verilmesi,

 

 1. Saysha, kendi takdirinde olmak üzere, İnternet Sitesi’nin herhangi bir unsurunun içeriği veya teknik özelliklerini değiştirme hakkına sahiptir.

 

 1. İşbu Kullanım Koşulları, Kullanıcı ve Saysha tarafından her zaman için feshedilebilir. Kullanım Koşulları’nın Saysha tarafından feshedilmesi halinde Saysha, kayıt esnasında Kullanıcı’nın belirttiği e-posta adresine, mesaj göndererek bu hususta bilgilendirecektir. E-posta mesajının aktarımından itibaren 24 saat içinde ilgili e-posta mesajının teslim edildiği varsayılacak ve fesih o saat itibariyle geçerli olacaktır. E-posta adresinde meydana gelecek değişiklikleri bildirmek Kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanım Koşulları Kullanıcı tarafından sonlandırılmak isteniyorsa info@sayshaglobal.com e-posta adresine mesajı gönderilmelidir.

 

 1. Kullanım Koşulları’nın Kullanıcı tarafından sona erdirilmesi, Kullanım Koşulları’nın yürürlükte olduğu tarihteki yükümlülüklerinin ortadan kalktığı anlamına gelmemektedir. Ürün alım bedelini ödemek de dahil olmak üzere Kullanıcı fesih tarihine kadar her türlü yükümlülüğü yerine getirmek zorundadır.

 

 

 1. İşbu Kullanım Koşulları’nın herhangi bir hükmünün yetkili bir mahkeme tarafından geçersiz bulunması halinde, o hükmün geçersizliği Kullanım Koşulları’nın diğer hükümlerinin geçerliliğini etkilemeyecektir; geri kalan hükümler aynı güce ve etkiye sahip olmaya devam edeceklerdir. Bu Kullanım Koşulları’nın herhangi bir hükmünden feragat edilmesi ilgili hükümden ya da diğer hükümlerden sürekli olarak feragat edileceği anlamına gelmemektedir.

 

 1. Kullanım Koşulları Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir ve taraflar İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Müdürlüklerini yetkisini kabul etmektedir.